مقالات پزشکی

انواع بیماریهای عفونی زنان

بیماریهای عفونی زنان
بیماریهای عفونی زنان

انواع بیماری‌های عفونی در زنان

در این مقاله قصد داریم تا علت‌ها و انواع بیماری‌های عفونی شایع در زنان را بررسی کرده و به صورت کامل در مورد علت‌های بروز این نوع بیماری‌ها توضیحاتی برای شما عزیزان ارائه دهیم تا ضمن آگاهی در رابطه با این بیماری‌ها از علت‌های آن نیز مطلع شوید تا به این نوع عفونت‌ها که معمولاً در بین زنان رایج می‌باشد دچار نشوید. همراه اسپیر باشید با کلیاتی از انواع بیماریهای عفونی زنان و ۳ نوع از انواع ترشحات زنانه   که باید درباره آنها بیشتر بدانید

انواع بیماریهای مقاربتی را بشناسید
انواع ترشحات زنانه

عفونت در ناحیه تناسلی یا واژن

در بین  بیماریهای عفونی زنان یکی از بیشترین مراجعه‌هایی که صورت می‌پذیرد در رابطه با عفونت ناحیه تناسلی یا واژن  می‌باشد. در واقع اصلی‌ترین یا بهتر بگوییم یکی از شایع‌ترین در بین انواع عفونت‌هایی که ممکن است زنان به آن دچار شوند این نوع بیماری‌ها بوده که توضیحات تکمیلی را در ادامه در رابطه با بیماری‌های عفونی در این نواحی خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد. نکته دیگر اینکه برخی از انواع ترشحات زنانه نشانه بیماری نیست و هر زن در طورل عمر خود بایستی آنها را تجربه کند

رفتار‌های معمول واژن

در ابتدا لازم است در رابطه با عادت‌ها یا رفتار‌های طبیعی واژن توضیحاتی را تقدیم حضورتان کنیم، یکی از رفتار‌های طبیعی که در اکثر زنان به این شکل می‌باشد و در صورت رویت جای هیچ گونه نگرانی نیست، ترشحات واژن می‌باشد که در بین انواع ترشحات زنانه رایج ترین آنها بعد از پریود زنان است .

معمولا در دومین هفته بعد از پریود این ترشحات شروع میشود

 در کمی بعد این ترشحات به اوج خود رسیده و به غلظت قابل توجهی خواهد رسید.

برای اینکه توضیح خود را تکمیل‌تر کنیم و قابل درک‌تر شود می‌توانیم به این شکل به این رفتار طبیعی یا اتفاقاتی که در واژن می‌افتد بپردازیم

در ابتدا و بعد از تمام شدن پریود یا عادت ماهانه ترشحات بی رنگ و رقیقی در ناحیه واژن دیده می‌شود

و بعد از مدتی و رسیدن به اوج خود این ترشحاتی که از واژن خارج می‌شوند به رنگ سفید در آمده و در برخی از موارد نیز به رنگ زرد تبدیل خواهند شد

لازم به ذکر است که بگوییم در این زمان و با قرار‌گیری در اوج خارج شدن این ترشحات ضمن تغییر رنگ تغییر غلطت نیز در آنها دیده خواهد شد و از مایع شفاف و رقیق به مایعی سفید رنگ متمایل به زرد و غلیظ تبدیل خواهند شد و در صورت مشاهده همچین علائمی جای هیچ نگرانی نیست.

زگیل تناسلی چیست

علائم بروز عفونت در ناحیه تناسلی (واژن)

اما در برخی از موارد نیز ترشحات و رنگ یا غلظت آنها می‌تواند غیر عادی یا کمی متفاوت باشد که در این صورت می‌تواند بیانگر نوعی عفونت یا ایجاد باکتری در محیط واژن باشد.

علائم این نوع عفونت‌ها همیشه یکسان و ثابت نیست

  در برخی از موارد می‌تواند خاکستری یا سبز رنگ همراه با بوی بد شدید یا خفیف باشد

در برخی از موارد نیز می‌تواند به شکل خونریزی‌های بی دلیل و غیر معمول باشد.

خونریزی‌های غیر معمول می‌تواند هنگام برقراری رابطه جنسی باشد

یا هنگام معاینه واژن توسط پزشک باشد

  در برخی از موارد و در بعضی از زمان‌ها خفیف بوده و در برخی از موارد نیز بسیار شدید و طولانی مدت می‌باشد.

یکی دیگر از نشانه‌های عفونت و ایجاد بیماری عفونی در ناحیه تناسلی در زنان می‌تواند احساس سوزش و درد هنگام ادرار یا سوزش هنگام برقراری رابطه جنسی باشد.

درباره بیماری هرپس سیمپلکس بیشتر بدانید

 بیماری یا عفونت‌های قارچی در زنان

یکی دیگر از بیماریهای عفونت زنان بیماری‌ها یا عفونت‌های قارچی معروف میباشد

هر زن ممکن است حداقل ۲ بار با این نوع عفونت‌ها مواجه شده باشد .

این نوع عفونت معمولاً با ترشحات پنیری شکل در ناحیه واژن همراه میباشد

 طبق آمار بدست آمده از مواردی که به این نوع بیماری یا عفونت مبتلا شده اند این نوع عفونت‌ها در افرادی با سابقه بیماری دیابت بیشتر دیده می‌شود زیرا این افراد با توجه به ضعف سیستم ایمنی بدن خود از ضعف بیشتری برخوردار بوده و توانایی مقابله با این نوع قارچ‌ها یا عفونت‌ها را ندارند از این رو بیشترین افرادی که به این نوع بیماری‌ها یا عفونت‌ها دچار می‌شوند از بین افرادی می‌باشند که به واسطه مصرف دارو‌های کورتون دار یا بالا بودن قند خون خود از سیستم ایمنی نسبتاً ضعیفی برخوردار می‌باشند.

بیماری کاوازاکی چیست ؟

توضیحات تکمیلی در رابطه با عفونت‌های رایج زنان

چرا این عفونت‌ها در برخی از موارد از اهمیت بالایی برخوردار میباشد ؟
چرا  باید به ترشحات زنانه توجه کرد ؟
چرا باید برای درمان عفونت های زنانه آنها عجله کرد ؟
به طور کلی چرا باید درباره آنها اطلاعات کافی یا آگاهی نسبی داشت؟

دلیل اهمیت بیماریهای عفونی زنان

  • علت این امر در این موضوع می‌باشد که بیماری‌های عفونی در زنان معمولاً در نواحی تناسلی و در لوله‌های رحم اتفاق می‌افتد
  • به همین منظور اگر توجه لازم را به آنها نداشته باشید و نسبت به آنها بی توجه باشید ضمن بروز مشکلات زیادی که برای شخص به همراه خواهند داشت در طولانی مدت و در صورت رسیدگی نکردن به آنها در برخی از موارد با چسبندگی لوله‌ها می‌تواند نازایی را برای فرد به همراه داشته باشد.

نکته دومی که باید به آن توجه کافی را داشت در صورتی که  به صورت منظم با همسر خود رابطه جنسی برقرار می‌کنید و در بازه زمانی مشخصی متوجه بروز عفونت‌های قارچی یا باکتریایی در ناحیه تناسلی خود شدید.

  • باید این موضوع را با همسر خود در میان بگذارید
  • همچنین  با مشاوره‌هایی که از سوی پزشک متخصص به شما داده می‌شود، در صورت تمایل به برقراری رابطه جنسی مجدد باید اقدامات لازم را جهت کم خطر کردن یا کنترل کردن بیماری را به کار بسته و اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید
  • تا با برقراری هربار رابطه جنسی عفونت در این نواحی در صورت رو به بهبود بودن یا حتی کنترل شدن دوباره عود نکند.
  • در برخی از موارد نیز باید به این موضوع توجه شود که بی توجهی به این موضوع می‌تواند هم برای شما و هم برای همسرتان خطرناک یا خطرساز باشد .

در نتیجه در صورت مشاهده اولین یا کوچک‌ترین نشانه‌هایی در رابطه با ایجاد عفونت در خود به ویژه ناحیه تناسلی با مراجعه به پزشک متخصص علت بروز آن را به صورت دقیق بررسی کرده و اقدامات لازم برای کنترل و رفع این نوع بیماری‌ها یا عفونت‌ها انجام دهید.

راه های درمان خانگی زگیل تناسلی را بشناسید

موفق و پیروز باشید

نمک دریایی اسپیر

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.