انواع ماساژ

ماساژ ورزشی چیست

ماساژ ورزشی
ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی چیست

این نوع ماساژ حدود ۳۰۰۰ سال قدمت داشته و در بین انواع ماساژ‌، یکی از محبوبترین‌ها به شمار می‌آید. ورزشکاران حرفه‌ای از ماساژ ورزشی برای آمادگی جسمی، آرامش روانی، جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی و … درواقع این نوع ماساژ تنها مختص به ورشکاران حرفه‌ای نبوده و در صورتی که هفته‌ای ۲ یا ۳ بار ورزش سبک انجام می‌دهید، می‌توانید از فواید این نوع ماساژ بهره مند شوید و از آسیب دیدگی‌های احتمالی یا گرفتگی عضلات جلوگیری کنید. همانطور که اشاره کردیم ورزشکاران حرفه‌ای، همیشه تیم ماساژ به همراه دارند می‌توان گفت ماساژ ورزشی یکی از لازمه‌های آمادگی ورزشکاران برای حضور در مسابقات بوده و تا حد قابل توجهی از صدمات و آسیب‌های جدی در حین مسابقات جلوگیری می‌کند. همراه اسپیر باشید با کلیاتی از ماساژ ورزشی  و نمک ماساژ درمانی و زیبایی اسپیر

ماساژ ورزشی

نمک دریایی و ماساژ ورزشی

ماساژ با استفاده از نمک دریایی نیز ضمن داشتن مواد آلی و معدنی مفید برای بدن، به گردش خون نیز کمک کرده و ضمن بر طرف کردن اسپاسم‌های عضلانی، آرامش و انرژی را نیز در فرد چند برابر خواهد کرد و از این حیث بسیار شبیه به ماساژ ورزشی می‌باشد. برای استفاده از این روش تنها کافیست :

  • مقداری نمک دریا را گرم کرده و روی پوست قرار دهید
  • ضمن خاصیت آرمش بخشی،
  • شل کننده و رفع اسپاسم عضلات،
  • جوان‌سازی و شادابی پوست،
  • هیدراته کردن پوست و
  • از همه مهم‌تر بالا بردن سطح انرژی را برای فرد به همراه خواهد داشت.

نکات مهم در رابطه با ماساژ ورزشی :

افرادی که قصد انجام این نوع ماساژ به صورت دوره‌ای را دارند باید به این نکته توجه کنند که، این نوع ماساژ باید در مراکز معتبر اسپا یا ماساژ و توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام شود زیرا فرد ماساژ دهنده باید با توجه به رشته ورزشی شخص و آناتومی فرد نوع ماساژ را تعیین کند تا ضمن بازدهی بالا از آسیب‌های احتمالی به ماساژ گیرنده جلوگیری شود.

کاربرد ماساژ ورزشی :

اشاره کوتاهی به خواص ماساژ ورزشی داشتیم و گفتیم این نوع ماساژ می‌تواند تا حد قابل توجهی صدمات ناشی از کشیدگی و ضربه به عضلات بدن را کاهش بدهد، حتی بعضی از متخصصین در این زمینه بر این باورند که این نوع ماساژ با توجه به حرکات مخصوصی که در آن استفاده می‌شود باعث می‌شود تا فیبر‌های جدیدی در راستای فیبر‌های عضلات به وجود بیاید که این موضوع به نوعی عضلات را مقاوم‌تر و مستحکم‌تر نیز خواهد کرد، در واقع این نوع ماساژ دربین ماساژ‌های مختلف یکی از راه‌های درمان قطعی درد‌های عضلانی بر اثر کشیدگی به شمار می‌آید.

  • در واقع ماساژ ورزشی قبل از تمرینات جدی و مسابقات برای ورزشکاران یک ضرورت محسوب میشود
  • و برای ریکاوری یکی از بهترین روش‌ها به شمار می‌آید
  • در پایان باید بگوییم این نوع ماساژ حساس میباشد
  •  اگر میخواهید نتیجه مطلوبی بگیرید، حتما توسط ماساژ دهنده یا همان تراپیست باید انجام شود تا طبق اصول پیش رفته و نتیجه مطلوب حاصل شود.

نکته : نمک حمام ، نمک پدیکور و مانیکور ، نمک ماساژ و زیبایی و کوکتل پدیکور و مانیکور تماما و صد درصد آن نمگ ارگانیگ دریاچه ارومیه میباشد و هیچ مواد شیمیایی در آن وجود ندارد

موفق و پیروز باشید

نمک دریایی اسپیر

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *