مقالات پزشکی

انواع حساسیت پوستی

حساسیت پوستی
حساسیت پوستی

انواع حساسیت پوستی

به طور کلی حساسیت پوستی می تواند برای فرد از همان ۳ یا ۴ ماهگی با عوارضی همچون قرمزی پوست یا سرخ شدن گونه ها رخ دهد این علائم نیز می تواند در بزرگسالی نیز همراه فرد باشد اما در قالب حساسیت پوستی که می تواند در مواقعی در زیبایی و جوانی پوست فرد تاثیرمستقیم داشته باشد  . بخشی از بیماریهای پوستی از همین حساسیت ها به وجود می آیند که در ادامه بحث به بعضی از این موارد  خواهیم پرداخت و توضیحات مختصری در مورد هر یک ارائه خواهیم داد  و همچنین در خصوص نمک حمام اسپیر مطالبی را باید بدانید تا از چگونگی درمانی کلیه حساسیت ها با محصولات دریایی اسپیر آشنایی کامل داشته باشید

انواع بیماریهای پوستی

حساسیت پوستی

حساسیت پوستی از نوع آلرژی ؛

در بعضی از موارد فرد مورد نظر حساسیت پوستی از نوع آلرژیک داشته که این نوع حساسیت با

 • تغییر آب و هوا
 • وجود ماده ای مشخص در محیط
 • استفاده از بدلیجات و …

مواردی که به آنها اشاره شد از عوامل موثر در بروز حساسیت آلرژیک می باشد که در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد.

حساسیت پوستی از نوع تحریکی ؛

این نوع حساسیت می تواند با تماس بیش از حد با ماده ای مشخص یا به طور کلی سر و کار با آن ماده بروز پیدا کند به عنوان مثال افرادی که بیش از حد معمول با مواد شوینده سر و کار داشته و پوست آنها با این مواد بیش از حد تماس داشته باشد می تواند برای این افراد حساسیت پوستی نسبت به مواد شوینده ایجاد کند و فرد در صورت تماس با این مواد دچار واکنش پوستی شدید شود.

حساسیتهای پوستی

علائم حساسیت و چگونگی بروز عفونت ؛

به طور کلی حساسیت پوستی با علائمی نظیر خارش شدید و یا اگزما و قرمزی پوست همراه است ، عفونت هم می تواند با حساسیت پوستی همراه شود در صورتی که فرد دچار خارش شدیدی شود که در صورت فرد محل مورد نظر را بخاراند نه تنها خارش بیشتر می شود بلکه ممکن است فرد دچار عفونت نیز بشود.

حساسیت پوستی به صورت بروز کهیر ؛

این نوع حساسیت با تماس مستقیم پوستی فرد با ماده ای مشخص به وجود می آید و زیر پوست ایجاد می شود ، این حساسیت اگر در قسمت بالای بدن و در ناحیه سینه یا زیر بغل یا حتی در ناحیه مچ یا …  ایجاد شود می تواند برای جنس لباسی که استفاده شده و حساسیت فرد به ماده تشکیل دهنده  باشد و این موضوع برای نقاط دیگر از بدن نیز صادق می باشد .

حساسیت پوستی به صورت اگزما ؛

 • این نوع حساسیت همانند دیگر حساسیت های پوستی عوامل تشدید کننده ی مخصوص به خود را دارد
 • و در صورت تماس با گیاهان خاص و یا تماس با ماده مشخصی ممکن است ایجاد شود
 • البته ناگفته نماند که عواملی آلرژیک نیز در بروز این نوع حساسیت بی تاثیر نیست
 • این نوع حساسیت با ایجاد نقطه های قرمز رنگ همراه است و برخلاف کهیر بر روی پوست ایجاد می شود
 • که با مصرف دارو های مشخص می توان جلوی این نوع حساسیت را گرفت
 • اما باید توجه داشت که گاهی فرد حتی به داروی تجویز شده نیز ممکن است حساسیت داشته باشد
 • که با مراجعه به پزشک متخصص و جایگزین کردن داروی دیگر این مشکل نیز  رفع خواهد شد.
 • داروهای درمان حساسیت های میتواند به شدت داروهای بیماری پسوریازیس و با همانند یک حساسیت ساده باشد

همه چیز درباره بیماری پسوریازیس

حساسیت پوستی

درمان حساسیت پوستی با نمک درمانی

نمکهای دریای یکی بهترین و طبیعی ترین ابزار درمانی برای انواع حساسیت های پوستی میباشد . استفاده از این نمک ها برای بدن ، دست و پا و در اناع ماساژها و سالن های اسپا به شما کمک میکند تا به این حساسیت ها پایان دهید . اما چرا راه دوری برویم و این همه کنیم تا یک سالن اسپا مناسب پیدا کنیم . ساید خبر نداشته باشید اما سالن اسپا در حمام منزل شماست  .

نک حمام اسپیر

تنها با یک وان حمام میتوانید یک سالن اسپا فراهم کنید و اگر وان هم در دسترس نیست میتوانید این نمک ها را که در ۵ رایحه تولید میشوند در یک ظرف با کمی آب و روغن های طبیعی ترکیب کرده و به بهترین شکل تجربه کاملی از یک نمک درمانی داشته باشید و از خواص آن لذت ببرید . یکی از خواص نمک بدن رفع کلیه حساسیتهای پوستی و پیشگیری از آنها است

نمک پدیکور اسپیر

پدیکور کردن پاها یکی از کارهاییست که از هزاران سال قبل در بین پارسیان و مصریان قدمت دارد . ابن آرایش پاها و نرم کردن انگشتان گاها با حساسیت پویت مواجه میشود که اصلا خوشایند نیست . دلیل آن هم این است که از لوازم آرایشی های غیر بهداشتی و مضر استفاده میشود . اما هستند ابزار طبیعی که میتوانند هم از این حساسیتهای پوستی پیشگیری کنند و هم آن را دمان کنند . پس تا قبل از اینکه این حساسیت ها مشکل عصبی و تمرکزی برای شما پیدا نکرده است نمک پدیکور اسپیر را دریابید

نمک مانیکور

بیشتر از آنکه مردم به فکر انگشتان و ناخن های پا باشند ، امروزه مانیکور کردن انگشتان دست و تزیین ناخن ها یکی از امور واجب در زمینه آریشی و بهداشتی میباشد . گاها استفاده کردن از لوازم آرایشی نامناسب و یا عوامل طبیعی دیگر مانند موقعیت جغرافیایی و بیماریهای پوستی و…. .موجب حساسیت پوستی روی دستان شما میشود . اما جای نگرانی نیست  . در دل دریاچه ارومیه نمک هایی وجود دارد که میتوانند برای همیشه شما را از انواع حساسیتهای پوستی دور کنند .

آیا میتوان نمک های دریاچه ارومیه را در خانه داشت ؟

بله اگر اسپیر را بهتر بشناسید خواهید دید که این محصولات با بهترین ویژگیهای بهتر از آنکه شما به دریاچه ارومیه بروید بسته بندی و عرضه میشود  .

نمک زیبایی و ماساژ

چرا برخی حساسیت ها با دارو درمان نمیشوند ؟

برخی حساسیتهای پوستی پس از مدتی که به درمان آن از راه صحیح نمیپردازیم ممکن است درگیر سیستم عصب ما شده و دیگر داروهای معمولی روی آن تاثیر نداشته باشند . روند درمانی این دسته از بیماریها با داروهای شیمیایی و روشهای ناصحیح نه تنها به درمان شما کمک نمیکند ، بلکه روز به روز شما را درگیر مشکلات عصبی و واکنش های شدیدتر میکند . اما امروز میتوانید با استفاده از نمک زیبایی و ماساژ اسپیر برای همیشه به آنها پایان دهید . ویژگیهای این دسته از نمک های اسپیر عبارتند از :

 • تعادل بدن از نظر کارکرد ماهیچه ها با ماساژ همراه نمک ماساژ
 • بهترین ریلکسیشن همراه با ماساژ صورت و بدن با نمک زیبایی
 • آرامش عصبی بعد از استفاده نمک اسپیر
 • و در نتیجه درمان کلیه حساسیتهای پوستی شدید و ریشه کن کردن آنها
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 2 Average: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *