دریاچه ارومیه

خواص جلبک اسپیرولینا

خواص جلبک اسپیرولینا
جلبک اسپیرولینا

خواص جلبک اسپیرولینا

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مفیدی در رابطه با خواص و موارد استفاده جلبک اسپیرولینا خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. این نوع جلبک نیز همانند سایر جلبک‌های دریایی دارای خواص متعدد و فراوانی می‌باشد که در ادامه به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت. جلبک اسپیرولینا نیز همانند جلبک‌های دریایی دیگر دارای مقادیر زیادی پروتئین، فیبر، کربوهیدرات و … می‌باشد. خواصی که به آنها اشاره شد تنها گوشه‌ای از خواص و ویژگی‌های این نوع جلبک دریایی بوده و به صورت کامل تری به سایر ویژگی‌های این ماده غذایی ارزشمند خواهیم پرداخت. جلبک اسپیرولینا همانند برخی دیگر از انواع جلبک‌های دریایی به صورت پودر و قرص به خریداران عرضه می‌شود و که خریداران بسته به نوع استفاده می‌توان آن را خریداری کنند. . همراه اسپیر باشید با خواص جلبک اسپیرولینا

ماسک جلبک دریایی  ۳۵۰ گرمی
خواص جلبک اسپیرولینا

جلبک اسپیرولینا مکمل کامل غذایی

جلبک اسپیرولینا یکی از مواد غذایی غنی و کامل محسوب می‌شود، چرا که این نوع جلبک دریایی سرشار از پروتئین و فیبر می‌باشد و همین دو مورد کافیست تا دو مورد از اصلی‌ترین نیاز‌های بدن ما تامین شود. پروتئین و فیبر به بازسازی ماهیچه‌ها، تامین انرژی و … کمک خواهند کرد و ما برای بازسازی سلول‌های مرده یا از دست رفته خود و ترمیم آنها احتیاج به مواد غذایی نظیر پروتئین‌ها و ویتامین‌ها خواهیم داشت. جلبک اسپیرولینا تمامی این ویژگی‌ها را دارد اما نکته جالب اینجاست که با وجود اینکه این ماده غذایی تا این اندازه غنی و پر فایده است اما از کالری بسیار پایینی برخوردار می‌باشد.این نوع جلبک با توجه به خواص متعددی که دارد سالهای سال است که جزو یکی از مکمل‌های غذایی کامل و کم هزینه در دسترس عموم قرار گرفته است. کشور‌های قحطی زده یکی از پر مصرف ترین‌های این نوع جلبک‌های خوراکی و مقوی هستند. کشور‌های دیگری نظیر روسیه، هند، آفریقا و … از مصرف کننده‌های فرآورده‌های حاصل از جلبک اسپیرولینا می‌باشند.

نمک درمانی چیست ؟

شفافیت پوست با جلبک اسپیرولینا

همانگونه که در قبل به آن پرداختیم و اشاره‌ای کوتاه به خواص این نوع جلبک دریایی داشتیم. جلبک اسپیرولینا دارای مواد مغذی متعدد بوده و منبع غنی از مواد آلی و معدنی محسوب می‌شود. در پاراگراف قبلی به این موضوع اشاره شد که بسیاری از کشور‌های قحطی زده از این نوع جلبک استفاده می‌کنند.

علت روی آوردن بسیاری از کشور‌ها به مصرف جلبک اسپیرولینا و سایر جلبک‌های دریایی به شکل قرص یا پودر تامین مواد مورد نیاز بدن می‌باشد.

 • جلبک دریایی اسپیرولینا دارای پروتئین و فیبر بالایی می‌باشد
 • همین امر باعث می‌شود تا فرد با مصرف مقدار معینی از قرص یا پودر جلبک اسپیرولینا احساس گرسنگی اش به طور کامل رفع شود.
 • هنگامی که فیبر و پروتئین که جذب بدن می‌شود به مغز فرمان سیری خواهد رسید
 • و به همین منظور بسیاری از افرادی که به دنبال کاهش وزن و سایز خود هستند روزانه مقدار مشخصی از قرص یا پودر این نوع جلبک یا جلبک‌های دریایی دیگر استفاده می‌کنند.

تاثیر جلبک اسپیرولینا بر روی پوست صورت

جلبک اسپیرولینا با توجه به بتاکاروتن موجود در خود به راحتی مشکل خشکی و شکنندگی پوست صورت شما را حل می‌کند. مصرف خوراکی این نوع جلبک دریایی یا استفاده از پودر این نوع جلبک برای تهیه ماسک صورت می‌تواند به شفاف‌سازی پوست شما کمک شایانی کند. با توجه به مواد آلی و معدنی و ویتامین‌هایی که داخل این نوع جلبک‌ها موجود می‌باشد :

 • میزان رطوبت پوست شما افزایش میابد
 • و به اصطلاح پوست صورتتان با استفاده از ماسک‌ها یا قرص‌های جلبک اسپیرولینا هیدراته خواهد شد
 • و دیگر خبری از شکنندگی و خشکی شدید پوستی نیست.
 • تریپتوفان یکی دیگر از موادی معدنی و آلی موجود در این نوع جلبک میباشد
 •  به شما این امکان را خواهد داد بعد از سپری کردن یک دوره مصرف قرص پوست صورت شما زیبا شود
 • پودر جلبک اسپیرولینا جوانی، شادابی و طراوت پوست شما را تامین میکند
 • تریپتوفان‌های موجود در این نوع جلبک در بدن به ویتامین A تبدیل میشود
 •  همین امر علاوه بر حس زیبایی، جوانی و شادابی که به پوست شما می‌دهد باعث می‌شود تا پوستی درخشان، صاف و شفاف‌تر از قبل داشته باشید.
درباره ماسک جلبک دریایی بیشتر بدانید

جلبک اسپیرولینا سرشار از آنتی اکسیدان‌های مفید

یکی دیگر از خواص بیشمار و ارزشمند جلبک اسپیرولینا به همراه داشتن مقادیر زیادی آنتی اکسیدان‌های مفید و ضروری برای بدن می‌باشد. در واقع آنتی اکسیدان‌های مفید برای تقویت بسیاری از سیستم‌ها در بدن لازم و ضروری می‌باشد. یکی از بخش‌ها و قسمت‌هایی که وجود آنتی اکسیدان‌ها در آن ضروری و مفید می‌باشد سیستم ایمنی بدن است.

 • آنتی اکسیدان‌ها با تاثیر بسزایی که بر روی سیستم ایمنی بدن می‌گذارند
 • آن را تقویت و از بروز انواع بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند.
 • بیماری‌های سخت و عجیب به وسیله مصرف مرتب و معین از قرص یا پودر جلبک‌های دریایی به ویژه جلبک اسپیرولینا درمان و از بین می‌روند.
 • یکی از این بیماری‌ها سرطان می‌باشد، که با استفاده از مقدار معین و مشخصی از جلبک‌های دریایی به صورت کامل درمان و از بین می‌روند.
 • مصرف به اندازه و معین از این نوع جلبک‌های خوراکی می‌تواند تا حد قابل توجهی از بروز بیماری‌هایی نظیر آنفولانزا، سرماخوردگی، سردرد و …. جلوگیری کند.

جلبک اسپیرولینا سرشار از اسید‌های چرب مفید

یکی دیگر از خصوصیات یا بهتر بگوییم خواص ارزشمند این نوع جلبک دریایی (اسپیرولینا) وجود اسید‌های چرب ضروری و مفید می‌باشد. این اسید‌های چرب اشباع نشده و مفید می‌توانند به بهبود دیابت نوع ۲ کمک کنند. مصرف مشخص شده و معین آن‌ها به شما این امکان را خواهد داد تا بیماری‌هایی نظیر دیابت را تا حد قابل توجهی کنترل کنید. پلی ساکارید‌های موجود در جلبک دریایی اسپیرولینا به شما این امکان را خواهد داد تا قند خون خود را با مصرف منظم و مداوم قرص یا پودر این نوع جلبک‌های مهم و ارزشمند تنظیم و کنترل کنید. این امر از نظر پزشکان و متخصصین بسیار ارزشمند بوده و به بسیاری از افرادی که دچار بیماری‌هایی نظیر دیابت هستند پیشنهاد می‌شود تا این نوع جلبک‌های دریایی خوراکی را در برنامه غذایی خود جای دهند.

موفق و پیروز باشید

نمک دریایی اسپیر

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.