مقالات پزشکی

علت سفید شدن ناخن چیست

علت سفید شدن ناخن
علت سفید شدن ناخن

علت سفید شدن ناخن چیست؟

سلامت ناخن ها بسیارمهم و حائزاهمیت  می باشد, وخبرازسلامتی یا بیماری می دهد شاید سوال بسیاری از شما ها این باشد علت سفید شدن ناخن چیست؟ و چرا گاها با سفید شدن نوک ناخن دست و پا روبرو میشویم . بروز لک های سفید روی ناخن  خطر جدی تلقی نمیشود وبسیاررایج است  اما گاه هم می تواند نگران کننده باشد کمبود آهن وکلسیم وکمبود پروتیین دربدن,مشکلات کلیوی وقلبی گاه می تواند دلیل سفید شدن ناخن باشد. که البته پزشک ارتباط سفید شدن ناخن را با بیماری قلبی وکلیوی کمتر میداند همچنین استفاده از مواد شیمیایی مانند لاک وبرق ناخن ,میتواند باعث حساسیت شودو خطوط سفید روی ناخن ایجاد کند که این سفیدی لکووچینیا نام دارد در ادامه به چهار دلیل سفید شدن ناخن وبهبود آن ازطریق درمان های خانگی می پردازیم. . همراه اسپیر باشید با ۴ علت سفید شدن ناخن ها

علت سفید شدن موی سر چیست
علت سفید شدن ناخن

چرا نوک ناخن سفید میشود ؟

برای خیلی از ما این سوال برقرار است که علت سفید شدن ناخن چیست . شاید برای برخی افراد این یک مشکل پوست و برای برخی دیگر دلیل تماس دست با مایعات یا اجسام خاصی باشند . اما اینگونه نیست . سفید شدن ناخن ها یک مشکل پزشکی میباشد  که در اینجا ما ۴ دلیل آن را بازگو میکنیم :

  • کمبود کلسیم
  • کمبودپروتئین
  • ضربه به ناخن ها
  • حساسیت به موادشیمیایی
علت پرانتزی بودن پاها چیست

 ۱٫ کمبود کلسیم

از دلایلی که باعث بروز لکه سفید روی ناخن می شود کمبود کلسیم در بدن میباشد که می توانید  با کمی تغییر در برنامه غذایی خود واستفاده کردن از مواد غذایی که سرشار از کلسیم هستند,مانند شیر ,ماست,پنیر ,سویا وساردین وگنجاندن آن ها در برنامه ی غذایی خود,ازبروز این عارضه جلوگیری کرده وباعث بهبود ورفع آن شوید.

 ۲٫ کمبود پروتئین

یکی دیگر از دلایل سفید شدن ناخن ها می تواند کمبود پروتئین در بدن باشد.کوشت قرمز ,ماهی ,گوشت بو قلمون وتخم مرغ منبع سرشار پروتئین می باشد وهمچنین دردانه هایی مانند لوبیا ,سویاوآجیل یافت می شود همپنین کمبود پروتیین علاوه بر بیماری ناخن می تواند منجر به کمبود خواب ,گرفتگی عضله شود.

 ۳٫ ضربه به ناخن ها

گاهی سفید شدن ناخن ها می تواند به علت ضربه وفشار به ناخن باشدمعمولا در چنین حالتی سفیدی ناخن چند هفته بعد ظاهر می شود وعلت آن پاره نشد ن مویرگ  وعدم نشت خون می باشد.پس رنگ آن به کبودی تغییر نمی کند وسفید می شود وهمراه بارشد ناخن این سفیدی رشد می کند.بهتر است مراقب ناخن های دست وپا باشیم.

۴٫ حساسیت به مواد شیمیایی

گاهی اوقات استفاده از مواد ی مانند لاک پاک کن ها,برق ناخن,کاشت ودیزاین ناخن می تواند منجر به حساسیت وایجاد خطوط سفید روی ناخن ها شود برای داشتن ناخن های مقاوم وزیبااز موادی که ناخن ها به آن حساسیت دارند بپرهیزید.

چگونه  لکه های سفید ناخن را ازبین ببریم ؟

  • تاثیرسرکه در رفع سفیدی ناخن
  • روغن زیتون وبهبود سفیدی ناخن
  • استفاده ازویتامین E

موفق و پیروز باشید

نمک دریایی اسپیر

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.