مقالات پزشکی

علت ایجاد زگیل تناسلی

علت ایجاد زگیل تناسلی
علت ایجاد زگیل تناسلی

علت ایجاد زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یا همان (HPV) از شایع‌ترین بیماری‌هایی به حساب می‌آید. علت ایجاد زگیل تناسلی  رابطه جنسی مراقبت نشده یا تماس پوستی نزدیک میباشد . ویروس پاپیلوما که در انسان‌ها ایجاد بیماری‌های مختلفی میکند. درمان قطعی نداشته و تنها با استفاده از واکسن‌های مخصوص و رعایت کردن نکات بهداشتی می‌توان از بروز بیماری‌هایی نظیر آن جلوگیری نمود. زگیل تناسلی در برخی از مورد‌ها از شدت بالایی برخوردار بوده و در برخی نیز از شدت کم تر، در مواقعی که این نوع بیماری از طریق‌هایی که به آنها اشاره شد به انسان دیگر منتقل گردد می‌تواند خطراتی نظیر بروز بیماری سرطان دهانه‌ی رحم یا بروز زگیل‌های تناسلی را به همراه داشته باشد. در ابتدا مقدمه‌ای برای آشنایی اولیه با این مشکل خدمت شما ارائه شد اما در ادامه مقاله قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در رابطه با علت‌ها و چگونگی به وجود آمدن زگیل تناسلی و مشکلات مرتبط با آن را از طریق ویروس پاپیلوما خدمت شما ارائه دهیم.  همراه اسپیر باشید با اطلاعات بیشتر درباره زگیل تناسلی

علت بد زخم بودن چیست
علت ایجاد زگیل تناسلی

زگیل تناسلی به چه صورت ظاهر خواهد شد؟

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم فرایند ظهور زگیل‌های تناسلی یا علائم این بیماری که به (HPV) نیز شناخته می‌شود. بعد از انتقال ویروس از بدن شخصی به شخص دیگر که رایج‌ترین راه یا علت آن رابطه جنسی پر خطر یا مراقبت نشده و رعایت نکردن نکات بهداشتی می‌باشد آغاز شده و زگیل‌های تناسلی یا بروز سرطان دهانه‌ی رحم را برای شخص به دنبال خواهد داشت.

اما این زگیل‌های تناسلی ایجاد شده چگونه اند؟

 • بسته به نوع و شدت بیماری این نوع عارضه‌ها که نشات گرفته از انتقال ویروس می‌باشد.
 • یا به شکل زائده‌های برآمده یا گنبدی شکل ظاهر خواهند شد
 • یا به صورت دایره‌های سطحی به رنگ روشن در برخی از نقاط پوست ایجاد خواهند شد.
 • بروز این عارضه و ظاهر شدن زگیل‌ها معمولاً در ناحیه‌ی کشاله‌ی ران، ناحیه‌ی تناسلی و اطراف مقعد اتفاق می‌افتد.
علت پر پشت شدن موهای زائد

علائم و علت ایجاد زگیل تناسلی در فرد

همانطور که در متن بالا نیز به آن پرداخته شد، این بیماری از انتقال ویروس پاپیلوما شکل می‌گیرد و عمدتاً از طریق رابطه جنسی خطر ساز یا مراقبت نشده منتقل شده و در هر فرد خفیف یا قوی بودن آن متغیر می‌باشد. باید به این نکته نیز توجه داشت که :

 • علائم این بیماری ممکن است هیچگاه معلوم نشود
 • شخص مبتلا از داشتن این بیماری خبر نداشته باشد و
 • با داشتن تماس یا رابطه جنسی آن را به فرد دیگری منتقل کند.

علائم ایجاد زگیل تناسلی

معمولاً زمان مشخصی برای بروز علائم وجود نداشته، با این حال فرد ممکن است ۳ ماه بعد از داشتن تماس یا رابطه جنسی خطر ساز یا در صورتی که نکات بهداشتی را در حین رابطه رعایت نکرده باشد، علائمی نظیر

درد، خارش و خونریزی‌های خفیفی را در نواحی کشاله ران، ناحیه تناسلی و اطراف مقعد شاهد باشد

 در این صورت می‌تواند از فعال بودن این نوع ویروس یا بیماری در بدن خود مطمئن شود و از انجام یا تماس‌های خطر ساز با افراد دیگر اجتناب نماید. اما به این نکته نیز باید توجه داشت که این ویروس در صورتی که در بدن فرد وجود داشته باشد، فعال بودن یا نبودن آن در انتقال بیماری به فرد دیگر بی تاثیر بوده و به راحتی با اولین تماس یا رابطه جنسی این بیماری یا ویروس را به فرد دیگر منتقل خواهد کرد.

برای بسیاری از افراد ممکن است سوالاتی نظیر اینکه، شاید فرد ناقل بیماری را بدون علائم و به صورت خفیف داشته باشد. آیا زمانی که به فرد دیگری نیز منتقل می‌شود نیز خفیف و بدون علامت است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ؛ سیستم و نوع عملکرد این ویروس در هر فرد متفاوت بوده و این مسئله تاثیری بر میزان ضعیف یا قوی بودن بیماری در فرد ندارد.

علت چرب شدن پوست چیست
درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با نمک حمام

بعد از شناخت علت ایجاد زگیل تناسلی و مراقبت ها باید به فکر یک درمان فیزیکی هم باشیم . نمک حمام اسپیر از نمک های دریایی هستند که یکی از وظایف آن سم زدایی ، کشتن باکتریها و میکروب های ناشناخته و مزاحم میباشد . درمان زگیل تناسلی با نمک دریایی یک شعار نیست . ما به شما این اطمینان را میدهیم که در اولین استفاده از این نمک ها تاثیر آن را در کمتر از ۲۰ دقیقه مشاهده کنید . نمک اسپیر در این مورد در بازه زمانی کوتاهی میتواند گزینه های زیر را تضمین کند  :

 • از بین رفتن کلیه لایه های مرده پوستی ناحیه تناسلی
 • کشتن کلیه میکروب ها در کمتر از ۲۰ دقیقه
 • پیشگیری از حاد شدن زگیل تناسلی
 • پیشگیری از بروز زگیل تناسلی  قبل از مبتلا شدن
 • رفع تیرگی و لکه های بجا مانده از این زگیل که موجب زشت شدن پوست میشود
 • طراوت و تازگی پوست برای سلول سازی بهتر

آموزش استفاده از نمک حمام

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 1 Average: 2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *