مقالات پزشکی

علت ریزش مژه و ابرو

علت ریزش مژه و ابرو
علت ریزش مژه و ابرو

دلیل ریزش مژه و ابرو چیست؟

مژه وابرو جزء اجزای صورت هستند که تاثیر بسزایی در زیبایی ما دارند  حفاظت چشم در برابر گرد وخاک  به عهده ی مژه ها,همچنین ابرو ها از ورود عرق پیشانی به چشم جلو گیری می کند,وقتی قسمتی ازابرو یا مژه دچار ریزش شوند روی زیبایی واعتماد به نفس فرد تاثیر منفی می گذارداگر دچار ریزش مژه وابرو شدید می توانید, به پزشک مراجعه کنید این علت دلایل متفاوتی دارد ازجمله,بالا رفتن سن,عفونت ها ,مشکلات پوستی ,حساسیت به مواد به آرایشی و……میباشد در این مقاله به شش علت ریزش مژه وابرو می پردازیم وهمچنین راه درمان آن را بیان می کنیم . درمان هایی که قرار است دنبال کنیم شامل جدیدترین درمان همیشگی ریزش وخارش مژه ها با نمک دریایی میباشد

نمک دریایی  چیست  ؟
علت ریزش مژه و ابرو

علت ریزش مژه  و ابرو

علاوه بر مشکلات وراثتی یا همان ژنتیکی برخی مشکلات دیگری هستند که با افزایش سن و یا اختلالات جسمانی در هر رده سنی  میتوانند علت ریزش مژه  و ابرو باشند . مواردی همچون :

  • افزایش سن
  • مشکلات پوستی
  • حساسیت به مواد آرایشی
  • وسواس موکندن
  • بیماریهای خود ایمنی
  • عفونت ها
علت شوره زدن موژه را بشناسید

افزایش سن

یکی از دلایل کم پشت شدن مژه وابرو بالا رفتن سن می باشد که علاوه براین رنگ آن هم تغییر می کند اما این روند طبیعی است ومشکل به حساب نمی آید.

مشکلات پوستی

بیماریهایی پوستی  مانند اگزما و پسوریازپس باعث ایجاد جوش وپوسته پوسته شدن وهمچنین خارش گردد.که در ریزش مژه وابرونیز دخیل می باشند.

حساسیت به مواد آرایشی

استفاده از مواد آرایشی بیش از چهارماه ممکن است ,باعث حساسیت وهمچنین ریزش مژه وابرو  شود مخصوصا ریمل های ضد آب  باعث کمپشت شدن مژه می شود.

وسواس موکندن

در تعدادی از از افراداین بیماری دیده می شود که فرد شروع به کندن موی سر ,مژه وابرو می کند نام این بیماری تریکوتیلومانیا است.

بیماریهای خودایمنی

زنانی که به بیماری لوپوس مبتلا هستند ممکن هست مژه وابروی آنها کم پشت شود.

عفونت ها علت ریزش موژه و ابرو

برخی از عفونت ها می توانند به التهاب پلک منتهی شوند  در این صورت مژه دچار ریزش می شود.برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

بهترین درمان ریزش مژه در منزل

 

روغن کرچک

  • می توانید روزی یکبارپنبه را باکمی روغن کرچک آغشته کنید
  • و روی مژه وابرو بمالید ونیم ساعت بعد می توانید آن را بشویید.
  • می توانید چهار بار در هفته این کار را تکرار کنید.

 

ویتامین E

برای این کار از کپسول ویتامین Eکمک بگیرید  شب موقع خوابیدن ,روغن کپسول را خارج کنید و روی ابرو بمالید.

روغن زیتون

برای پر پشت شدن ابرو ومژه ازروغن زیتون کمک بگیرید وابرو رابا کمی روغن زیتون آغشته کنید.روغن زیتون کاملا بی ضرر می باشد می توانید این کار را چند روز در هفته انجام دهید.

روغن نارگیل

در این روش هم مانند روش بالا روغن نارگیل را با پنبه به ابروها بمالید  وبعد از یک ساعت با آب گرم بشویید این کار را دو بار در روز انجام دهید.

بهترین اسکراب خانگی چیست
درمان ریزش مژه و ابرو

درمان ریزش مژه  و ابرو با نمک دریایی

نمک دریایی اسپیر محصولی برگرفته از دومین دریای مرده دنیا یعنی دریاچه ارومیه محصولی کاملا ارگانیک و بهداشتی محصولیست که امروز قرا است شما را برای همیشه از شر سموم و شوره های مزاحم مژه  و ابرو و مشکل خونرسانی به پیازچه این نواحی خلاص کند . نمک حمام ، نمک پدیکور و مانیکور و نمک زیبایی و ماساژ اسپیر  و همچنین ماسک جلبک دریایی اسپیر محصولاتی هستند که امروز در پکیج درمانی همیشگی ریزش مژه  و ابرو قرار است به شما معرفی شود . این محصولات شامل  موارد زیر میباشد :

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.