روغن گیاهی

همه چیز درباره روغن سیاه دانه

فواید روغن سیاه دانه
روغن سیاه دانه

همه چیز درباره روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه دارای خواص بسیار زیادی بوده و به دلیل همین خواص فوق العاده مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصین طب سنتی قرار گرفته است و پیشنهاد می‌شود مقدار معینی از روغن یا خود سیاه دانه در وعده‌های غذایی استفاده شود. همچنین از نام‌های دیگر سیاه دانه می‌توان به ؛ سیاه تخمه، شونیز، کمون اسود و ….اشاره کرد، دارای مزه تلخ و عمدتاً به عنوان چاشنی در پخت پز یا تهیه ترشیجات استفاده می‌شود. همانطور که اشاره کردیم سیاه دانه می‌تواند در رفع بیماری‌ها و تقویت برخی از اعضا و دستگاه‌های داخلی بدن موثر باشد. مواردی که خواص سیاه دانه بر روند درمان و بهبود آنها تاثیر گذار است را در مطالب زیر با هم مرور خواهیم کرد . همراه اسپیر باشید با ۱۷ فواید روغن سیاهدانه که تا کنون نمیدانستید  ( بهترین مکمل روغن سیاه دانه یعنی نمک ماساژ اسپیر برای بهترین تجربه ماساژ )

فواید روغن سیاهدانه

روغن سیاهدانه یکی از مهمترین روغن های با تاثیر سریع  و مقوی برای رفع انواع دردها و تقویت  پوست و مو و کلی موارد دیگر به در زیر اشاره میکنیم میباشد .  از فوید روغن سیاهدانه میتوانیم گزینه های زیر را دنبال کنیم :

 1. رفع سردرد و میگرن
 2. رفع جوش‌های صورت
 3. برطرف کردن درد رحم
 4. تب براز فواید روغن سیاهدانه
 5. تقویت کننده قوای جنسی
 6. درمان درد‌های روده
 7. بهبود عملکرد کبد و رفع بیماری‌های کبدی
 8. موثر در زیبایی، جوانی و شادابی پوست
 9. کمک به قطع ریزش مو و رشد مجدد موها
 10. کنترل و بهبود بیماری آسم
 11. موثر در کاهش تشنج در فرد بیمار
 12. کنترل و کاهش قند خون
 13. درمان اسهال از فواید روغن سیاهدانه
 14. بهبود عملکرد کلیه‌ها
 15. جلوگیری و بهبود سرگیجه، سردرد و …
 16. تسکین درد آرتروز و روماتیسم در فرد
 17. تقویت سیستم ایمنی بدن
روغن سیاهدانه

فواید سیاه دانه برای پوست

روغن سیاه دانه همانند روغن زیتون و روغن کنجد در شادابی و جوانی پوست تاثیرات مثبت فراوانی داشته و استفاده ترکیبی از روغن سیاه دانه و کنجد می‌تواند به رفع جوش‌های چرکی و زیرپوستی کمک شایانی کند، از اینرو می‌توانید نوعی ماسک طبیعی با استفاده از این دو روغن برای پوست خود تهیه کنید و به مدت ۱ الی ۲ هفته به صورت روزانه از آن استفاده کنید. کافیست :

 • سر انگشتان دست را با استفاده از این ترکیب چرب کنید
 • به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه به آرامی پوست خود را ماساژ دهید.

توجه داشته باشید که از روغن‌هایی همچون روغن کنجد، سیاه دانه و … نباید بیش از اندازه توصیه شده استفاده شود زیرا منافذ پوست بسته شده و ممکن است پوست دچار آسیب شود.

فواید روغن سیاهدانه

مصرف سیاه دانه و کمک به بهبود بیماری‌های کلیوی:

روش‌های متفاوتی برای بهبود بیماری‌های کلیوی با استفاده از سیاه دانه وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. می‌توانید با استفاده از روغن سیاه دانه و جعفری دمنوشی تهیه کرده و روزی دو مرتبه صبح و شب به مدت ۱ هفته از آن استفاده کنید. روش دوم با استفاده از مقداری روغن زیتون و سیاه دانه ترکیب خمیری تهیه کرده، داخل پارچه نازکی قرار داده و در ناحیه مورد نظر قرار دهید، این روش نیز بهتر است به مدت ۱ هفته و روزی ۱ مرتبه انجام شده تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

همه چیز درباره روغن پسته

فواید روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه مخصوص ماساژ

یکی از بهترین روغن که در انواع ماساژها استفاده میشود روغن سیاه دانه میباشد که بسیار کاربردی و با  تاثیر کوتاه مدت خود نظر همگان را به خود جلب کرده است . این روغن طبیعی برای کلیه ماساژهای تایلندی ، ماساژ سوئدی ، ماساژ سنگ داغ ، ماساژ آماتسو ، ماساژ شیاتسو ، ماساژ ورزشی ، ماساژ یومی هو ، ماساژ لاغری ، ماساژ صورت ، ماساژ تویینا ، ماساژ سر هندی ، ماساژ تایلندی و ماساژ رفلکسولوژی کاربردد بسزای دارد  . از طرفی ما نیاز به جذب بهتر روغن های طبیعی داریم که برای این کار میتوانید از نمک ماساژ اسپیر استفاده کنید تا بهترین نتیجه را با دو برابر شدن سرعت جذب روغن برخوردار باشید

کلیاتی از فواید روغن زیتون

فواید روغن سیاهدانه

تاثیر سیاه دانه بر قلب و عروق

روغن سیاه دانه دارای امگا ۶ و امگا ۹ بوده که به تقویت و بهبود عروق یا همان رگ‌های خونی کمک کرده و ضمن پایین آوردن سطح کلسترول و قند خون می‌تواند تا حد قابل توجهی از حمله‌ی قلبی جلوگیری کند.

 • به طور کلی روغن کنجد دارای مواد مغذی و ضروری میباشد
 • با توجه به خواص فراوان این روغن ارزشمند در صورت داشتن بیماری خاص با پزشک مشورت کنید
 • تا آن را در وعده‌های غذایی خود قرار دهید تا از فواید بینظیر آن بهره مند شوید.

آنچه که از روغن آووکادو نمیدانید

فواید روغن سیاه دانه

پیشگیری از سرطان از فواید روغن سیاهدانه

با توجه به وجود تیموهیدروکینون و تیموکینون در روغن کنجد می‌توان دریافت که این روغن ارزشمند تا حد قابل توجهی از بروز سرطان‌های مختلف از جمله سرطان پوست جلوگیری می‌کند. مواد آلی و معدنی موجود در این روغن به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و از این رو احتمال بروز سرطان در فرد را به شدت کاهش می‌دهد.

درباره روغن نارگیل چه میدانید

فواید روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه در  بیماری‌های کبدی

به طور کلی روغن سیاه دانه عملکرد کبد را در دفع سموم و چربی‌های مضر بدن بهبود می‌بخشد و مصرف روزانه و منظم از این ماده ارزشمند ضمن بهبود عملکرد کبد، از بروز بیماری‌های کبدی نیز تا حد قابل توجه جلوگیری می‌کند. همانطور که اشاره کوتاهی داشتیم نقش کبد در بدن بسیار مهم بوده و نقص در عملکرد این عضو مهم می‌تواند مشکلات جدی پوستی را برای فرد به همراه داشته باشد، که بر جوانی و زیبایی پوست تاثیر مستقیم دارد، بیماری‌هایی همچون لکه‌های بزرگ و کوچک قهوه‌ای یا سفید بر روی پوست یا زردی پوست و … به همین علت باید نسبت به این عضو مهم توجه بیشتری داشت، به همین منظور یکی از درمان‌ها یا مکمل‌هایی که می‌تواند بر این امر تاثیر گذار باشد مصرف سیاه دانه بوده که در طب سنتی نیز بر آن تاکید بسیاری شده است.

خواص روغن فندق چیست

فواید روغن سیاه دانه

کاهش وزن از فواید روغن سیاه دانه

همانطور که در قبل نیز به آن اشاره‌ای کوتاه داشتیم روغن سیاه دانه خاصیت ضد التهابی داشته که می‌تواند کمک شایانی به کاهش وزن در فرد کند. از این روغن می‌توان در وعده‌های غذایی روزانه استفاده کرد و با توجه به کاهش اشتها و دفع چربی‌های مضر بدن و … یکی از عوامل کاهش وزن با بازدهی بالا محسوب می‌شود.

چرا باید روغن بادام تلخ استفاده کنیم

روغن سیاه دانه

ترمیم زخم‌های ایجاد شده بر روی پوست

روغن سیاه دانه در ترمیم و از بین بردن آثار به جا مانده از زخم‌ و بریدگی بر روی پوست نیز تاثیر داشته و معمولاً برای از بین رفتن آثار جراحت‌های ایجاد شده بر روی پوست از این روغن استفاده می‌شود .

 • کافیست ۱ هفته به صورت روزانه در ۲ نوبت این روغن را بر روی پوست خود ماساژ دهید
 • و به مرور  تاثیرات فوق العاده آن را بر روی جای زخم یا جراحت خود مشاهده کنید.
 • از مهمترین فواید روغن سیاهدانه که اغلب از آن بیخبریم همین مورد است
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *