طب سنتی

جلب دریایی خوراکی

جلبک دریایی خوراکی
جلبک دریایی خوراکی

جلبک دریایی خوراکی

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در زمینه این منبع غنی مواد معدنی و آلی (جلبک دریایی) خدمت شما عزیزان عرض کنیم. قبل از هرچیز باید بگوییم که جلبک‌های دریایی زیادی با گونه‌های متنوعی وجود دارند که تنها بخش کوچکی از آنها قابل مصرف به صورت خوراکی می‌باشند. جلبک‌های دریایی خوراکی در بسیاری از غذا‌ها در کشور‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. کشور‌هایی نظیر هند، چین، روسیه و … در وعده‌های غذایی خود از انواع جلبک‌های دریایی خوراکی استفاده می‌کنند. به علت داشتن مقدار قابل توجهی ید در جلبک‌ها از آنها به عنوان چاشنی نیز می‌توان استفاده کرد. همراه اسپیرباشید با اطلاعاتی از ۴ خواص جلبک دریایی خوراکی از نوع خوراکی و قرص پودر جلبک دریایی که شاید تا کنون نمیدانستید

همه چیز درباره جلبک درمانی
جلبک دریایی خوراکی

منابع آلی و معدنی

منابع معدنی جلبک دریایی بسیار زیاد بوده و همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره‌ای کوتاه داشتیم به دلیل داشتن ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، انواع آنتی اکسیدان‌ها، چربی اشباع نشده، فیبر، پروتئین و …. از لحاظ غذایی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند. مواد معدنی مهم و ارزشمندی نظیر ویتامین‌های E، K، B، A در این نوع جلبک‌های دریایی خوراکی به وفور یافت می‌شود و همین مسئله باعث می‌شود که منبع سرشاری از موارد آلی و معدنی به شمار بیایند.

علاوه بر مواردی که به آنها اشاره شد از ویژگی‌های دیگر این نوع جلبک‌های دریایی می‌توان به مقادیر قابل توجهی از انواع مواد معدنی نظیر، پتاسیم، روی، منیزیم، آهن، ید و … اشاره کرد. این نوع مواد معدنی ضروری برای بدن می‌توانند بسیاری از کمبود‌های بدن را جبران کنند. به همین منظور بسیاری از افرادی که دچار فقر آهن، روی، پتاسیم، فیبر و … هستند روی به مصرف این نوع جلبک‌ها می‌آورند.

روش استفاده از نمک حمام اسپیر

فیبر و پروتنین جبلک دریایی خوراکی

آیا جلبک دریایی دارای پروتئین است ؟

جلبک‌های دریایی دارای مقادیر قابل توجهی فیبر و پروتئین هستند و همین امر باعث می‌شود تا بسیاری از ورزشکاران یا افرادی که به دنبال همچین منابع غذایی می‌گردند روی به مصرف این نوع جلبک‌ها بیاورند. از آنجایی که این نوع جلبک‌های دریایی دارای کالری بسیار پایینی هستند. یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای کاهش وزن می‌باشند، که در ادامه به این مبحث به صورت کامل خواهیم پرداخت.

همانطور که در قبل نیز اشاره کردیم جلبک‌های دریایی دارای مقادیر زیاد و ضروری از مواد معدنی و آلی میباشد

و همین مسئله باعث می‌شود تا در صورت تامین مواد معدنی و آلی بدن به نوعی پاکسازی شود.

یکی از مزیت‌های استفاده از جلبک‌های دریایی کمک به بهبود عملکرد سیستم گوارشی و سایر اندام‌های داخل بدن می‌باشد

که باعث می‌شود بدن به صورت کامل ریکاوری شود و سموم بدن به صورت کامل بعد از گذشت مدتی از بدن دفع شوند.

خواص جلبک اسپیرولینا را بشناسید

جلوگیری از پیشرفت سلول‌های سرطانی بدخیم

یکی دیگر از ویژگی‌ها یا بهتر بگوییم مزیت‌هایی این نوع جلبک دریایی جلوگیری از پیشرفت سلول‌های سرطانی یا به نوعی مانع گسترش این نوع سلول‌ها در بدن یا ناحیه مشخص می‌باشد. جلبک دریایی خوراکی علاوه بر دارا بودن انواع مواد معدنی و آلی برای بدن مزیت‌ها یا خواص دیگری را نیز به همراه دارد که تاثیر مستقیم بر روی کنترل سرطان دارد.

 • قرص و پودر جلبک دریایی بیشترین استفاده را در بین مصرف کننده‌ها دارد
 • و با توجه به نیاز و تشخیص پزشک میزان استفاده از آنها تعیین می‌شود.
 • سرطان سینه و سرطان کبد یکی از سرطان‌های شایع بین افراد بوده که درمان آن بسیار مشکل می‌باشد،
 • اما محققین به نتایجی رسیده اند و این نوید را داده اند که در سالهای آینده این نوع سرطان‌ها نیز با استفاده از جلبک دریایی قابل درمان یا کنترل کردن می‌باشند.
جهت خرید ماسک جلبک دریایی کلیک کنید

کاهش وزن با  پودر یا قرص جلبک دریایی

همانطور که در ابتدا نیز به این موضوع اشاره داشتیم جلبک‌های دریایی که معمولاً به دو صورت قرص و پودر در بازار موجود هستند از ارزش غذایی بالا و در عین حال از کالری کمی برخوردار می‌باشند. همین موضوع باعث می‌شود تا با مصرف میزان مشخص و معینی از قرص یا پودر جلبک‌های دریایی بتوانید مواد غذایی مورد نیاز خود را تامین کنید اما کالری بالایی دریافت نکنید. جلبک‌های دریایی همانطور که مستحضر هستید دارای مقادیر قابل توجهی فیبر و پروتئین می‌باشند. فیبر داخل این ماده غذایی ارزشمند باعث می‌شود تا با مصرف آن به صورت منظم و به مقدار مشخص به شما احساس سیری دهد و احساس گرسنگی را در شما از بین ببرد.

توصیه های اسپیر به کاهش وزن با جلبک دریایی خوراکی

 • به همین سادگی تمامی مواد مورد نیاز بدن خود را دریافت خواهید کرد
 • و کالری زیادی نیز جذب نمی کنید.
 • در تمام مواد غذایی این دو موضوعی که به آن اشاره شد با یک دیگر تضاد دارند.
 • به نوعی که با دریافت مواد مورد نیاز بدن به مقدار کافی یا حتی بیشتر مقدار قابل توجهی نیز کالری دریافت خواهید کرد.
 • این امر در جلبک‌های دریایی همانطور که اشاره کردیم وجود نداشته
 • و علاوه بر دریافت مقادیر زیادی پروتئین، فیبر و انواع مواد معدنی، کالری بسیار ناچیزی را برای شما به همراه خواهند داشت.
 • این امر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد،
 • مخصوصاً برای ورزشکاران و افرادی که قصد کاهش وزن دارند بدون اینکه جوانی و شادابی پوست و بدنشان کوچکترین آسیبی ببیند.
پودر جلبک دریایی چیست

تقویت سیستم ایمنی بدن

استفاده از پودر جلبک دریایی یا قرص آن می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت و بهبود بخشد. این درحالی است که مصرف آن نباید بیش از حد مشخص شده باشد. در صورت استفاده بیش از اندازه مجاز از پودر یا قرص جلبک دریایی ممکن است عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد، پس در مصرف آن به میزانی که برای مصرف روزانه در نظر گرفته اید توجه لازم را داشته باشید.

اما سوالی که ممکن است برای شما کاربران عزیز پیش بیاید این است که چه ویژگی در این ماده غذایی می‌تواند همچین مزیتی را برای شما به همراه داشته باشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم،

 • مواد آلی و معدنی و به طور کلی ترکیباتی که در این نوع ماده غذایی وجود دارد.
 • بدن شما را در حالتی قرار خواهد دارد که میزان هموگلوبین خون شما افزایش پیدا خواهد کرد
 • و سلول‌های بنیادی مغز استخوان شما تقویت و در حالت درست قرار خواهند گرفت.
 • تمامی این مواردی که به آنها اشاره شد باعث می‌شود تا سیستم ایمنی بدن شما تا حد قابل توجهی افزایش یابد.

نکاتی مهم  مصرف پودر یا قرص جلبک دریایی

در اینجا جا دارد تا نکاتی مهم در رابطه با مصرف صحیح و درست پودر و جبک دریایی را خدمت شما عرض کنیم. در ابتدا لازم است بدانید که از پودر جلبک دریایی می‌توانید در انواع غذا‌هایی که تهیه می‌کنید استفاده کنید.

به عنوان مثال از پودر جلبک دریایی می‌توان در سالاد، سوپ، سس و … استفاده کرد.

اما در رابطه با میزان استفاده از پودر جلبک دریایی باید به این نکته نیز توجه لازم و کافی را داشته باشید که میزان استفاده را به میزان یک قاشق غذا خوری در غذای مورد نظر خود تعیین کنید و بیش از آن از این ماده غذایی استفاده نکنید.

نحوه استفاده از قرص جلب دریایی خوراکی

استفاده از قرص جلبک نیز قواعد و نکات مهمی را دارد که برای نتیجه گرفتن بهتر باید این نکات را در مصرف آن لحاظ کنید و به آنها توجه ویژه داشته باشید تا اثر سوء برای شما نداشته باشد.

 • از قرص جلبک می‌توانید قبل از صبحانه و نهار به تعداد ۲ عدد استفاده کنید.

اما مدت زمان یا به اصطلاح دوره استفاده از این نوع قرص‌ها چقدر می‌باشد؟

 • در رابطه با این مسئه نیز باید بگوییم که می‌توانید این روند را در مصرف قرص‌ها به مدت ۲ الی ۳ ماه ادامه دهید.

اما نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که، بعد از گذشت زمان مشخص شده باید برای شروع مجدد به پزشک متخصص مراجعه کنید و راهنمایی‌های لازم را از او بگیرید خود سرانه اقدام به مصرف مجدد این نوع قرص‌ها نکنید. چرا که ممکن است عوارض جانبی را برای شما به همراه داشته باشد.

موفق و پیروز باشید
نمک دریایی اسپیر
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 1 Average: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.